Wilson

to wielofunkcyjna lokomotywa, zawsze pełna wiary w swoje siły z entuzjazmem podchodząca do wszelkich zadań. Jego zapał nie zawsze idzie w parze ze zdolnością utrzymania uwagi i dlatego musi jeszcze uczyć się uważnego słuchania instrukcji.

Koko

to nieustaszona lokomotywa pasażerska przeznaczona do szybkiej jazdy. Kocha odkrycia, przygody i rywalizację w wyścigach. Chociaż często potrafi spowodować szkody to zawsze wie kiedy należy przeprosić.

Brewster

Brewster to ciężka elektryczno-spalinowa lokomotywa przeznaczona do przewozu ciążkich ładunków. Pozostałe lokomotywy ruszają do akcji natychmiast gdy dostana zadanie, ale Brewster zawsze musi wcześniej zadać kilka pytań. Jest bardzo niezawodny i zawsze można na niego liczyć gdy pojawią się kłopoty.

Hodge

Hodge zbudowany jest w części lokomotywy i samochodu. Razem z Eddiem potrafią rozwiązać każdy problem.

Zephie

Zephie to wagonik winda. W przeciwieństwie do innych lokomotyw może się obracać i unosić w górę. Jest lekkomyślna i roześmiana ale wie kiedy należy zabrać się do pracy.

Harrison

Harrison jest najszybszym spalinowozem w Chuggington. Wielekrotny zwycięzca zawodów saplinowozów. Łagodny i czarujący, Cieszy się gdy może dać lekcje młodym adeptom. Według Wilsona jest podobny do kota.

Dunbar

Dunbar lest lokomotywa pracującą na nastawni. Uczy młode lokomotywy podstawowych rzeczy, które są niezbędne w Chuggington. Cięzko pracuje i oczekuje, że młode lokomotywy będą pracować tak jak on. Kiedy adepci mają już dośc potrafi zachęcić ich do dalszych prób.

Irving

Irving zajmuje się zbieraniem śmieci i ich przetwarzaniem. Uwielbia gdy jego praca jest zrobiona dokładnie i perfekcyjnie. Nie zawsze wszystko w zajezdni idzie tak jak należy ale pracowity Inving zawsze pracuje do końca. Kiedy adepci nie wykonują pracy dokładnie pomaga im i uczy,

Pete

Pate to lokomotywa parowa, jest najstarszy w Chuggington. Kocha przekazywać swoje mądrości młodym lokomotywom. Czasami denerwuje je niekończącymi się historiami. Ma problemy z zapamiętywaniem imion.

Vee

Vee to głośnik dworcowy. Odgrywa ważną rolę w utrzymaniu wszystkiego w Chuggington w odpowiednim czasie. Zawsze jest chętna do pomocy.